Jak urządzić małą łazienkę?

Niestety, kiedy posiada się mały metraż na łazienkę, trzeba się nieźle nakombinować, by w jej wnętrzu zmieścić wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Nic nie poradzimy i nie zwiększymy jej metrażu, dlatego pozostaje nam inwencja twórcza i poszukiwanie rozwiązań, które właśnie dla nas będą idealne. Jak zatem urządzić niewielką łazienkę, by czuć się w niej komfortowo?

 

Kolory

Postarajmy się wybrać kolory, które optycznie rozjaśnią łazienkę i pozwolą w ten sposób wizualnie sprawić, że będzie ona wydawała się większa. Najlepiej będzie zatem postawić na jasne oraz zimne barwy. Jedną z najbardziej uniwersalnych jest oczywiście biel.

 

Sprzęt

To kolejna kwestia, którą należy tutaj poruszyć. W małej łazience najlepiej będzie zainstalować takie elementy, które stanowią produkcję projektantów specjalizujących się w minimalizmie. Dzięki temu nasza łazienka będzie miała wszystkie niezbędne sprzęty, jednak wciąż nie będzie ona przez nie przytłoczona.

 

Przeniesienie pralki

Nikt nie powiedział, że pralka musi obowiązkowo znajdować się w łazience. Jeśli tylko mamy możliwość jej przeniesienia, z pewnością na tym zyskamy. Łazienka zyska na ty bardzo dużo. Pojawi się dodatkowa przestrzeń, której i tak brakuje w już małym wnętrzu. Jeśli natomiast nie chcemy przeprowadzać takiego zabiegu, możemy również pomyśleć o powiększeniu łazienki, oczywiście kosztem dodatkowej przestrzeni z pomieszczenia znajdującego się w jej sąsiedztwie. Jest to opcja dla osób bardziej wymagających, które pragną zyskać większy komfort w łazience, maja na to czas, ochotę oraz ambicję.

2 Komentarze

com
  1. Niezbyt lubię małe łazienki. Dlatego swoją powiększyłem. Salon na tym nie ucierpiał, za to mam luksus w łazience.

  2. Zgadzam się z artykułem. Pralka wcale nie musi być w łazience. Nasza zawsze byłą w kuchni, przyzwyczailiśmy się do tego i nie mamy z tym problemu.

Zostaw komentarz

Twój e-mail adres nie będzie widoczny dla innych.


*