Jak ustawić meble w mieszkaniu?

O tym, że meble stoją pod ścianami, decyduje przede wszystkim przyzwyczajenie polskiego społeczeństwa właśnie do takiego układu. Jest on najbardziej wygodny, sprawia ważenie, iż dzięki temu mamy więcej miejsca, wszystko jest uporządkowane, niechaotyczne. Wbrew pozorom właśnie w taki sposób uzyskujemy jedynie pustą przestrzeń na środku, która niczemu konkretnemu nie służy. Co zatem zrobić, by rozmieścić nasze meble w wybranym pomieszczeniu, jednak nie sprawić w ten sposób wrażenia zagracenia mieszkania i bałaganu?

 

Sofy i kanapy

Te meble można bez problemu postawić bardziej na środku pomieszczenia. Spełniać będą one swoje funkcje, będą stanowiły centrum pokoju i ładnie się prezentowały. Dzięki temu nasza sofa będzie nadal dobrze wyglądać, ponieważ z każdej strony jest ona dopracowana. Natomiast w przypadku regałów z książkami takie ustawienie by się nie sprawdziło. Zwykła meblościanka, jak sama nazwa wskazuje, może być tylko podsunięta pod ścianę.

 

Krzesła i stoły

To kolejne meble, które wrzucamy w kąt. Jeśli tylko mamy takie możliwości i posiadamy osobne pomieszczenie lub przestrzeń na jadalnię, warto ustawić je przynajmniej bliżej środka pokoju. Jeśli tak nie zrobimy, druga część stołu zostanie zablokowana, nie będzie można tam swobodnie usiąść i odsunąć krzesła od stołu. Połowa stołu będzie więc nie do użytku. Kiedy jednak postawimy go na środku, od razu nasz salon zacznie przypominać jadalnię, ponieważ centralnie postawiony stół będzie zapraszał do posiłku. W takim rozmieszczeniu poczujemy spokój i harmonię, a także zbliżymy się z resztą rodziny do siebie.

2 Komentarze

com
  1. Uwielbiam przestronne salony, w których kanapa nie stoi pod ścianą. To takie oklepane i staroświeckie.

  2. W mojej jadalni stół stoi na środku. Właśnie od tego mam jadalnię, by służyła wspólnym posiłkom.

Zostaw komentarz

Twój e-mail adres nie będzie widoczny dla innych.


*