Jak urządzić jasną łazienkę?

Rzadko zdarza się, że na łazienkę przeznaczamy jedno z większych pomieszczeń, Zazwyczaj jest ono maksymalnie średniej wielkości, chociaż w większości przypadków stanowi najmniejsze wnętrze w całym mieszkaniu lub domu. Wtedy pojawia się pytanie, jak ją urządzić, by była wygodna, praktyczna, ale przede wszystkim jasna?

 

Jakie są zalety jasnej łazienki?

Przede wszystkim optyczne powiększenie przestrzeni. Wtedy łazienka wydaje się większa, a zarazem przyjemniejsza. Co więcej, wybór jasnych barw nie wpłynie na zmiany w modzie, ponieważ jasne kolory są zawsze na topie i uniwersalne. Jeżeli zatem mamy łazienkę w kolorze beżowym, białym lub kremowym, zawsze zdecydowanie łatwiej będzie nam dobrać nowe dodatki. Jeśli pomyślimy o akcesoriach w odcieniu niebieskim, wtedy uzyskamy dodatkowy efekt czystości.  Można także pokusić się o akcesoria, które będą wprowadzały nas w marynistyczny klimat.

 

Jak dobrać dodatki?

Oprócz wyżej wspomnianych propozycji, można także pokusić się o propozycje akcesoriów drewnianych lub wiklinowych. Mogą to być wszelkiego rodzaju pudełka, pojemniki, ale także inne niewielkie ozdoby, które jako niewielkie akcenty nadadzą wnętrzu charakter. W niektórych przypadkach można nawet postarać się o pewien kontrast i wybrać dodatki w odcieniach czerwieni, pomarańczu, żółci lub turkusu. Jeśli zatem znudzi się nam wystrój łazienki będziemy mogli w każdym momencie zmienić go wyłącznie z pomocą akcesoriów. To najprostsza doga do tego, by zawsze mieć modną i ponadczasową łazienkę, w której będziemy mogli się zrelaksować.

2 Komentarze

com
  1. Moja łazienka jest beżowa. Raz na jakiś czas żona zmienia tylko dodatki.

  2. Ja też mam jasną łazienkę. Jest niewielka, dlatego lepiej wygląda w bieli.

Zostaw komentarz

Twój e-mail adres nie będzie widoczny dla innych.


*