Jak wybrać kabinę prysznicową do łazienki?

Kiedy pragniemy zakupić kabinę prysznicową, przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o jej rozmiarze. Nie może być za mała, ponieważ wtedy zwyczajnie się do niej nie zmieścimy i będziemy mieli problemy z prysznicem z powodu ciągłe do uderzania rękami o armaturę i ściany. To jednak tylko jedna kwestia. Czym jeszcze się kierować, zanim zakupimy kabinę prysznicową?

 

Miejsce na kabinę

Najpierw należy określić, miejsce, w którym będzie stała kabina. Im więcej miejsca, tym oczywiście więcej możliwości. Istnieje pod tym względem kilka możliwości. Jeżeli w naszej łazience nie ma dużo przestrzeni, najlepszym rozwiązaniem będą kabiny narożne. Jeśli natomiast nie musimy martwić się metrażem, wtedy warto zainwestować w kabinę przyścienną. Coraz częściej pojawiają się także kabiny wnękowe. Trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest dokupienie do nich odpowiednich drzwi lub wąskiej ścianki, która zapobiegnie rozlewaniu wody po całej łazience.

 

Kabina z brodzikiem czy bez?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy zamiary. Niekiedy można spotkać od razu kabinę  brodzikiem w formie zestawu. Jest to raczej rzadkie zjawisko. Wtedy wybiera się model brodzika to już wybranej kabiny. Ważne, by oba elementy do siebie pasowały, ponieważ istotna jest tutaj ich szczelność. Jeśli natomiast wybierze się formę kabiny bez brodzika, wtedy należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia podłogowe. Jak więc widać, wariantów jest bardzo dużo. Wszystko zależy jednak od naszej inwencji twórczej oraz od metrażu naszej łazienki, w której planujemy zamontować kabinę prysznicową.

2 Komentarze

com
  1. Ja montowałem właśnie taką kabinę przyścienną. Mam sporo miejsca w łazience, dlatego zaszalałem.

  2. Wolę kabinę narożną. Nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu przestrzeń mogę zagospodarować również w inny sposób.

Zostaw komentarz

Twój e-mail adres nie będzie widoczny dla innych.


*