Co można powiesić na pustej ścianie?

Kiedy w naszych wnętrzach wciąż dominują puste ściany, od których odbija się echo, warto pomyśleć nad ciekawą ich aranżacją i znaleźć pomysł na to, co na nim powiesić. Propozycji jest bardzo wiele. Wszystko zależy od charakteru wnętrza, a także od naszego gustu i potrzeb osobistych. Co zatem można powiesić na ścianie, by stałą się ona wyróżnikiem w danym pomieszczeniu?

 

Klasyczne ozdoby

Oczywiście ponadczasowe i uniwersalne ozdoby to obrazy, grafiki, ryciny. Nikt nie mówi, że muszą to być nudne kompozycje martwej natury, kwiatów lub zwierząt. Zawsze można pomyśleć nad stworzeniem takiej stylizacji, która zacznie przyciągać uwagę oryginalnością i niebanalnością. Taka forma dekoracji jest uniwersalna i pasuje zarówno do kuchni, jak i do sypialni. Obecnie obrazy są bardzo nowoczesne, przedstawiają abstrakcję, czy niesamowite wizje artystów, które tak naprawdę stanowią wytwór wyłącznie ich wyobraźni To bardzo oryginalne rozwiązanie, a co ważne, pomysłów na obraz jest tak dużo, że z pewnością do każdego wnętrza znajdziemy odpowiedni.

 

Lustra

To kolejna propozycja. Sprawdzi się ona w każdym wnętrzu, ponieważ optycznie powiększa jego metraż. Można wybrać na przykład jedno większe lustro przez całą ścianę lub po prostu kilka mniejszych. Wybór ramy również ma tutaj ogromne znaczenie.

 

Doniczki

Wcale nie chodzi tutaj o zwykłe doniczki, w których będą rosły paprotki. Istnieje tak dużo egzotycznych roślin, które w warunkach pokojowych mogą rosnąć, że można pokusić się o ich wykorzystanie w oryginalnej doniczce z drewna w niecodziennym kształcie. W kuchni natomiast sprawdzi się donica z ziołami.

2 Komentarze

com
  1. U mnie w kuchni wisi właśnie taka doniczka. Mam zioła dostępne zawsze pod ręką.

  2. Ja wolę lustro w korytarzu. W salonie wisi natomiast obraz na płótnie mojego ulubionego malarza współczesnego.

Zostaw komentarz

Twój e-mail adres nie będzie widoczny dla innych.


*