Jak można znaleźć świetnego architekta wnętrz?

Każdy z pewnością chciałby mieszkać w pięknie, gustownie urządzonych wnętrzach swojego domu lub mieszkania. Nie każdy jednak ma smykałkę do aranżacji wnętrz. Wtedy naprzeciw nam wychodzi pewna opcja, mianowicie znalezienie odpowiedniego architekta wnętrz. Jak jednak znaleźć dobrego architekta, byśmy później nie żałowali podjętego kroku, a także wydanych pieniędzy?

 

Zaufanie

Nie ma nic ważniejszego we współpracy z architektem wnętrz, jak zaufanie do jego osoby. To jemu powierzamy nasze pieniądze, a także nasz dom lub mieszkanie. To jego wizja wyłącznie w oparciu o nasze potrzeby i rady zostanie ziszczona i pojawi się w postaci aranżacji, w której będziemy mieli spędzić kolejne lata życia. Dobry architekt potrafi wczuć się w osobę inwestującą oraz w jej poczucie estetyki i gustu. Oczywiście spory wpływ na to, czy wybierzemy danego architekta, ma również pierwsze wrażenie.

 

Dobytek autorski architekta

Jak najlepiej sprawdzić architekta? Warto popytać znajomych, czy być może kogoś nie polecają. Jeśli sami już korzystali z pomocy takiego fachowca, być może akurat wystrój wpadł im w oko i również nam przypadnie do gustu. Można także zapytać o certyfikaty, szkolenia, już przygotowane projekty i portfolio.

 

Strona internetowa

To jest wizytówka architekta. Jeżeli jego strona jest nieresponsywna, do tego brzydko i nieestetycznie się prezentuje, brakuje na jej ładu, a całość jest po prostu nieintuicyjna, wtedy najlepiej będzie omijać takiego zawodowca szerokim łukiem. Jeśli zatem nasza wrażliwość estetyczna godzi się ze stylizacją architekta na stronie, warto chwycić za słuchawkę i wykonać do niego telefon.

2 Komentarze

com
  1. Ja korzystałam z usług jednego architekta tylko dlatego, że polecili mi go znajomi.

  2. Nigdy jeszcze nie współpracowałem z architektem wnętrz. Mam jednak salon do urządzenia, więc może się skuszę.

Zostaw komentarz

Twój e-mail adres nie będzie widoczny dla innych.


*